Trabzonlu isim Tunceli’ye atandı


Trabzonlu İsim Tunceli’ye Atandı
Tunceli’nin yeni müftüsü Trabzonlu Şevket Dilmaç oldu. Diyarbakır Yenişehir İlçe Müftüsü olarak görev yapmakta olan Şevket Dilmaç, 9 Mayıs 2020 tarihinde yayınlanan il müftüleri atama kararnamesiyle…


Trabzonlu İsim Tunceli’ye Atandı
Tunceli.


Trabzonlu İsim O İlçeye Atandı | Yaşam Haberleri
Trabzonlu isim Yenişehir ilçesine müftü olarak atandı. Trabzonlu Mehmet Şen Okur Bursa’nın Yenişehir ilçesine yeni müftü tayin edildi.


Dersim Nasıl Tunceli Olmuştu ? ile İlgili Haber
…1848 öncesinde belli bir coğrafyayı veya yer ismini tanımlamaktan ziyade bir aşiret topluluğunu tanımlandığı gözükmektedir. Tunceli,Elazığ ve Bingöl’ü içine alan bir umumi müfettişlik kurdu.


BTK’nın İkinci Başkanlığına Trabzonlu İsim Atandı!
…Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Dr. Ahmet Kılıç, Nurettin Şar ve Rıdvan Kahveci de üyeliklere atandı. Yorum Gönder 0. Facebook Yorumları 0. İsim.


Cumhurbaşkanı’nın Kararıyla Trabzonlu İsim Atandı!
Ticaret Bakanlığı’ndaki atamalara ilişkin kararlar, Resmi Gazete’de yayımlandı.Trabzonlu isim genel müdürlüğe atandı. .


Dersim Nasıl Tunceli Oldu… – Hüseyin Aygün – Biamag
“Tunç gibi sağlam insanların yeri” anlamında üretilen bu yapay isim Dersim’i silmeyi başaramadı. Neticede, tarihiyle bağı tümden koparılmış bir “Tunceli” işte böyle ortaya çıktı.


Tunceli’nin İsminin Dersim Olarak Değiştirilmesi – Ekşi Sözlük
istanbul, izmir ve edirne’den farklı olarak türkçe’nin fonetiğine uygun olarak zamanla aşınan bir değişme değildir dersim’in isminin değiştirilmesi. geçersin. fakat tunceli adı 70 küsür yıldır resmen dayatılıyor.


AK Parti İstanbul İl Başkablığına Trabzon’lu İsim Atandı
AK parti İstanbul İl başkanlığı’na Trabzonlu Byaram Şenocak atandı. yılında Trabzon Of ilçesinde doğan Bayram ŞENOCAK mevcut başkanlar ve adaylar arasında en genç isim olmasıyla dikkat çekti.


Tunceli’ye 32 Hâkim ve Savcı Adayı Atandı | Tunceli EMEK Gazetesi
Tunceli ve ilçelerine ise toplamda 32 hâkim ve savcı adayı atandı. Tunceli ve ilçelerine atanan 32 hâkim ve savcı adayının isimleri, nereden geldikleri ve hangi ilçeye atandıkları şöyle
Topdon Car Battery Tester